info@penzion-spilka.cz + 420 774 265 113

Lyžujeme

Vítkovice jsou v zimní sezóně vyhledávanou rekreační oblastí s řadou lyžařských areálů:

Skiareál Aldrov

Leží v nadmořské výšce 733m.n.m. a čtyřsedačková lanovka s červenou a modrou sjezdovkou překoná výškový rozdíl 135metrů. Každou hodinu přepraví až 2400 osob, takže málokdy se stane, že byste na dolní stanici museli strávit více jak deset minut čekáním. Místní se pyšní skutečností, že otvírání lanovky se zúčastnil prezident Václav Klaus, čímž získala přezdívku Prezidentský Express. Aldrov je také domovským areálem Šárky Záhrobské, juniorské mistryně světa ve slalomu 2005 a mistryně světa ve slalomu 2007.

Snowpark Jizerka – Freestyle Area

Na vleku Jizerka je od roku 2011 vybudován snowpark evropských parametrů!

Beginners park určený začátečníkům byl pro letošní sezónu prodloužen vysekáním lesa a táhne se v celé délce podél vleku. Byly zvětšeny hliněné platformy, na kterých najdete celkem 4 skoky s plošinou 1 až 4m a dále pak 8 překážek.

Profi park určený zkušeným jezdcům a profesionálům prošel radikální proměnou díky zmiňovaným hliněným platformám a vznikla tak unikátní sekce čítající 5 skoků s plošinou 5 až 15m, to vše doplněno devíti překážkami.

Shred park tvoří 5 hliněných platforem, kde najdete celkem 15 překážek, které, jak pevně věříme, uspokojí všechny, kteří mají rádi jibbing.

zdroj: www.holidayinfo.cz

Skiareál Vurmovka

Vhodný především pro rodiny s malými dětmi, vlek – kotva v nadmořské výšce 750 - 850 m.n.m.

Lyžařský areál Janova Hora

V nadmořské výšce 750 m.n.m nabízí 3 vleky a 4 sjezdové tratě, dětský vlek, snowtubing či snowpark, skiškola, občerstvení, půjčovna lyží. Celková délka sjezdových tratí je 790 m s celkovou kapacitou vleků 1620 os/hod.

Všechny areály jsou propojeny jedním odbavovacím systémem - formou bezdotykových karet.

V blízkosti se nachází i upravované běžecké tratě a okruhy.

SKIAREÁL Špindlerův Mlýn

provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, ze kterých je 95% technicky zasněžováno.

Skipas zakoupený na kterékoliv pokladně je možno využít na všech lanových drahách a lyžařských vlecích (na LD Labská, LV na Horních Mísečkách, na LV Davidovka a Horal je možno využít nižší regionální jízdné).

Nahoru