info@penzion-spilka.cz + 420 774 265 113

Turistika v okolí penzionu

Vzhledem ke své poloze je náš Penzion Spilka ideálním výchozím bodem  pro pěší a cykloturistiku. V okolních lesích je díky panenské přírodě velice oblíbené houbaření, které sami doporučujeme.

Rozhledna Žalý
K této rozhledně se dostanete na kole, pěšky i lanovkou. Nachází se ve výšce 1019 m.n.m a je to jediná kamenná rozhledna v Krkonoších. V roce 1892 ji nechal vystavět hrabě Harrach.

In-Line stezka
Mezi Vrchlabím a Lánovem vede stezka, která je ideální pro in-line bruslení. Cesta Vám poskytne nádherný výhled na Černou horu a zavede Vás až k letišti v Lánově, kde je možné objednat vyhlídkový let nad Krkonošemi.

Naučná stezka Martinice
Naučná stezka, která vede nádherným lesem okolo nově vybudovaného rybníka. Stezka přibližuje, jak významnou roli pro vývoj zdejších lesů měli jejich majitelé a správci již od dob hraběte Harracha. Stezka je cca 3km dlouhá a má 7 zastavení.

Krkonošská řemesla v Poniklé
Muzeum krkonošských řemesel, ve kterém se seznámíte se životem původních horalů. Dále si můžete vyzkoušet techniku zdobení textilu, odpočinout ve stylové světničce “ U dobrýho kafe" nebo využít nabídku zúčastnit se některých tematických dílen.

Co ještě musí návštěvníci vidět

Bozkovské dolomitové jeskyně: nedaleké a hlavně jediné zpřístupněné jeskyně na severu čech, nachází se zde nejvetší podzemní jezero v Čechách a jedná se o Národní přírodní památku.

Harrachovská sklárna a pivovar: sklárna se pyšní výrobou luxusního nápojového skla, užitkového skla a křišťálových lustrů, minipivovar se nachází přímo v areálu sklárny a tak mohou návštěvníci shlédnout skláře přímo při práci.

Hornické muzeum Harrachov: nabízí již od roku 2003 v úrovni bývalého štolového patra ukázky minerálů, fluoritových ložisek, nástroje a pomůcky horníků a to včetně map a fotografií.

Nahoru