info@penzion-spilka.cz + 420 774 265 113

Obec Vítkovice

Obec Vítkovice leží v Krkonoších v Libereckém kraji, v průměrné nadmořské výšce 683 m.n.m. První písemná zpráva o Vítkovicích se datuje rokem 1606. Z historických památek zmíníme barokní kostel sv. Petra a Pavla z roku 1690 a také barokní sochu sv. Jana Nepomuckého z roku 1741.

V obci je mateřská školka a základní škola, pošta, sbor dobrovolných hasičů, kulturní dům, obchod s potravinami a doplňkovým zbožím (prodej dřevěných hraček a suvenýrů), fotbalové a volejbalové hřiště. Své služby nabízí i farma Hucul, kde se můžete svézt na koni. Pro zdatnější jezdce pořádá farma vyjížďky po horách.

Vzhledem ke své poloze jsou Vítkovice ideálním výchozím bodem pro pěší a cykloturistiku. Místa jako Dvoračky, Rezek, Rovinka, Horní Mísečky, Zlaté návrší, jsou dostupná jak na kole, tak pěšky.

Zajímavá místa v okolí

Jestřabí: Krásné výhledy do okolí z polního letiště, Křížová cesta s kapličkou a léčivou vodou v nedalekých Stromkovicích, rodiště Jana Kadavého.

Františkov: stezka dřevosochání - na celkem 4 zastaveních se dozvíte řadu informací o historii a programu Dřevosochání, kde byly v průběhu let vytvořeny dřevěné sochy, které jsou umístěny podél tematické stezky.

Roudnice: Krásný pohled na Kotel a Zlaté návrší a další výhledy do okolí.

Křížlice: Katolický a evangelický kostel, Mikoláškův mlýn, rodiště Cyrila Kutlíka.

Rezek: výchozí bod pro pěší túry, dvě restaurace.

Rokytnice nad Jizerou: podhorské městečko s malebnými náměstíčky.

Poniklá: Rautis – dílna na výrobu vánočních ozdob, kde si můžete vše sami vyzkoušet.

Benecko: pěší a cykloturistické trasy, výhledy na Krkonoše, rozhledna Žalý.

Dolní a Horní Mísečky: pěší hřebenové tůry nebo cyklistické turistické trasy.

Jilemnice: Krkonošské muzeum s pohyblivým betlémem, Zvědavá ulička zajímavá uspořádáním historicky významných staveb, sportovní areál Hraběnka ideální pro běžky, krytá sportovní hala, krytý bazén (25m).

Nová Paka: Klenotnice – muzeum s drahokamy a polodrahokamy nalezené na Novopacku, zkameněliny stromů a rostlin.

Loukov: muzeum historické techniky a motocyklů.

Bozkovské dolomitové jeskyně: nedaleké a hlavně jediné zpřístupněné jeskyně na severu čech, nachází se zde nejvetší podzemní jezero v Čechách a jedná se o Národní přírodní památku.

Nahoru